Mimar Sinan, Ulubatlı Hasan Cd. No: 87/A Çekmeköy - İSTANBUL

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza/Hata Kodları

nr0/CL Hata/Aıza Kodu:Çocuk emniyeti etkinleştirildiğinde bu kodu ekranda görürsünüz. Emniyeti kapatınız.
E16 Hata/Arıza Kodu:Kapak açık algılanıyor. Kapağın doğru şekilde kapanmasını sağlayınız. Çamaşırın kapak ile hazne arasında sıkışmadığından emin olunuz. Sonrasında cihazı yeniden başlatınız.
E17 Hata/Arıza Kodu:1. Aqua stop filtreleriniz temizlemeniz gerekmiş olabilir. Hortumların tıkalı olmadığından emin olunuz. 2. Musluktan makineye gelen su basıncı düşük olabilir.
E18 Hata/Arıza Kodu:1. Atık su hortumu tıkanmış olabilir. Kontrol ederken cihazı kapatın hortumu sökerek temiz olduğundan emin olunuz. 2. Pompa tıkalı olabilir. Biraz su gelebilir öncesinde zemine havlu seriniz. Pompa kapağını dikkatlice açarak temizleyiniz.
E23 Hata/Arıza Kodu:Cihaz tabanında su bulunduğunu anladığında bur kodu verir. Kendiniz onarmaya çalışmayın ve cihazı kapatarak servisimizden yardım isteyiniz.
E29 Hata/Arıza Kodu:Su basıncı düşük algılanmış olabilir. Hortumların temiz olduğundan emin olunuz.
E32 Hata/Arıza Kodu:Cihazda bulunan denge sensörü aşırı yükleme veya dengesiz dağılım tespit ettiğinde bu kod görünür. 1. İrili ufaklı eşyaları birlikte yıkayınız. Yüklemelere dikkat ediniz. Cihazın içinden biraz elbise azaltınız. Çok yüksek emişe sahip battaniye ve yorgan gibi eşyalarınızı yıkamayınız.
E33 Hata/Arıza Kodu:Yüksek köpük algılaması. Deterjanınızın son kullanma tarihini kontrol ediniz. Tarihi geçmiş ürün kullanıyor olabilirsiniz. Aşırı şekilde deterjan dolumuna dikkat ediniz. Deterjan kutusuna fazla deterjan doldurmayınız.
E34 Hata/Arıza Kodu:Kapak doğru kilitleme yapamamış olabilir. Kapağın doğru kapatıldığından emin olunuz. Makinenizin haznesi ile kapak arasına elbise sıkışmış olabilir. Doğru kapatıldıktan sonra programı tekrar başlatınız.
E80 Hata/Arıza Kodu:Tahrik Devre elemanı arızası. Servisimizi arayınız.
F16 Hata/Arıza Kodu:Kapak doğru kilitleme yapamamış olabilir. Kapağın doğru kapatıldığından emin olunuz. Makinenizin haznesi ile kapak arasına elbise sıkışmış olabilir. Doğru kapatıldıktan sonra programı tekrar başlatınız.
F17 Hata/Arıza Kodu:1. Aqua stop filtreleriniz temizlemeniz gerekmiş olabilir. Hortumların tıkalı olmadığından emin olunuz. 2. Musluktan makineye gelen su basıncı düşük olabilir.
F18 Hata/Arıza Kodu:1. Atık su hortumu tıkanmış olabilir. Kontrol ederken cihazı kapatın hortumu sökerek temiz olduğundan emin olunuz. 2. Pompa tıkalı olabilir. Biraz su gelebilir öncesinde zemine havlu seriniz. Pompa kapağını dikkatlice açarak temizleyiniz.
F29 Hata/Arıza Kodu:Su basıncı düşük algılanmış olabilir. Hortumların temiz olduğundan emin olunuz.
F32 Hata/Arıza Kodu:Cihazda bulunan denge sensörü aşırı yükleme veya dengesiz dağılım tespit ettiğinde bu kod görünür. 1. İrili ufaklı eşyaları birlikte yıkayınız. Yüklemelere dikkat ediniz. Cihazın içinden biraz elbise azaltınız. Çok yüksek emişe sahip battaniye ve yorgan gibi eşyalarınızı yıkamayınız.
F33 Hata/Arıza Kodu:Yüksek köpük algılaması. Deterjanınızın son kullanma tarihini kontrol ediniz. Tarihi geçmiş ürün kullanıyor olabilirsiniz. Aşırı şekilde deterjan dolumuna dikkat ediniz. Deterjan kutusuna fazla deterjan doldurmayınız.
F34 Hata/Arıza Kodu:Kapak doğru kilitleme yapamamış olabilir. Kapağın doğru kapatıldığından emin olunuz. Makinenizin haznesi ile kapak arasına elbise sıkışmış olabilir. Doğru kapatıldıktan sonra programı tekrar başlatınız.
Gösterge panelinde sinyal hatası: Proglam başlama hatası. Güç düğmesine çok kısa veya çok uzun süre ile basılı tutma esnasında yaşanır. 1 saniye süre ile dokunmanız yeterli olacaktır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara