Davlumbaz Filtresi Değiştirme Nasıl Yapılır? makalemizdeki bilgilerle davlumbaz filtrenizi kolayca değiştirebileceksiniz.

Öncelikle belirtilmesi gereken davlumbaz ile aspiratör aynı ürünlerdir. Fakat bu makine için iki farklı terim kullanılmaktadır. Davlumbaz içerisinde bulunan karbon filtrenin amacına bakıldığında davlumbazın çalışması anında kötü kokuyu tutma özelliğine sahiptir. Fakat davlumbazınıza karbon filtre takılma işlemi olmazsa buna ihtiyacı yok demektir. Bacalı davlumbazlarda karbon filtre kullanmamanız gerekmektedir. Davlumbaz filtresi değiştirme gerekli bir işlem olduğunu söyleyelim.

Davlumbazlarda bulunan karbon filtreler zaman içerisinde doygunluk seviyesine ulaşır ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bu filtrelerin temizliği mümkün değildir. Davlumbazınızda karbon filtre bulunuyor ise 4 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Filtre değiştirme aşamasında davlumbazın da içerisini kontrol etmenizde fayda vardır.

Davlumbaz Filtresi Değiştirme İşlemleri

Beyaz eşyaların kullanımıyla birlikte zaman içinde eskimektedir. Eskidiği gibi bazı parçalarının değişmesi gerekmektedir. Davlumbaz içinde bu geçerlidir. En fazla filtre değişimi ile davlumbazı ele alırız. Davlumbaz filtresi değiştirme ise;

  • Öncelikle filtre değiştirme işlemine başlamadan önce elektrik ile olan bağlantıyı kesmeniz gerekmektedir. Ayrıca ellerinizi yağdan uzak tutmanız için eldiven kullanmanız gerekmektedir. Davlumbazın içerisinde bulunan filtre çok dar ve ızgara şeklindedir. 
  • Davlumbazda bulunan karbon filtre metal filtrenin arka kısmında yer almaktadır. Filtre kolay bir şekilde dışarıya çıkmaktadır. Çıkartmış olduğunuz filtreyi ölçmeniz gerekmektedir. Yeni olan filtreyi kesmek için bu ölçülere ihtiyacınız olacaktır. 
  • Davlumbazlarda bulunan karbon filtrelerin temizliği olmadığı için atılmaktadır. Fakat metal filtreler temizlenmektedir. Metal filtreler bulaşık makinesinde temizlenebilme özelliğine sahiptir. Fakat bulaşık makinesinde metal davlumbaz filtresini yıkama aşamasında başka bulaşık koymamanız gerekmektedir. 
  • Uzun ve çok sıcak bir programda çalıştırmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise aşırı yoğun yağ içerisinde olabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken bir başka husus da metal filtrelerin alüminyumdan yapılmış olmasıdır. Bulaşık makinesinde temizlenmesi sonucunda parlaklığını atmış olabilirsiniz.
  • Davlumbaz filtresi değiştirme işlemi için ürünün parça numarasına ihtiyacınız vardır. Yağları ve kokuları yok etmek için daha verimli bir sonuç almak için kaliteli bir karbon filtre almanız gerekmektedir. Yeni almış olduğunuz filtreyi eski filtreye göre kesmelisiniz. Muhafazanın kapağını kapatarak filtrenin yerine oturmasını sağlayabilirsiniz. Ardından yapılması gereken ise metal filtrelerin değiştirilmesidir. 
  • Davlumbazlarda başlıklarınızı temizlemek istiyor iseniz filtre değişimi kullanmanız gerekmektedir. Ardından yağ kalıntılarını yok etmek için mutfak kağıtları ile temizleyin. Yağ sökücü yardımı ile gerekli olan temizliği yapabilirsiniz. Tüm bunları yapmadan önce kullanım kılavuzunu okumanız gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerimizden konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi arızalarınız için arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA