Çamaşır makinesine Kaçan tel nasıl çıkarılmaktadır? Gibi bir soruya birçoğumuz yanıt aramak zorunda kalabiliriz. Çamaşır makilerinde ortaya çıkan arızalar genel olarak, yıkama sırasında çamaşırlardan düşen tel gibi parçaların makine içerisine kaçmasına bağlı olarak ortaya çıkıyor. Tel gibi parçalar çamaşır makinesinin kazan ve rezistansına kaçarak, arızaya sebebiyet veriyor. Bu durumda, çamaşır makinesi kazanının dönüşü esnasında gürültü çıkmasına ya da kazanın dönüşüne engel olabiliyor. Çamaşır makinenizin içerisine tel kaçtığını anlamak oldukça basit. Çünkü dar bir alana kaçan tel, makinenin kazanının dönüşü sırasında sürtünme olmasına neden olur.

Çamaşır makinenizin kazanını elinizle döndürebilir ve sesi duyabilmektedir. Çalışması sırasında çok fazla rahatsız edici bir ses ile karşılaşabilirsiniz. Bu ses genellikle kullanıcı tarafından çamaşır makinesinin kazanının kireç bağladığı algısı yaratır. Paslandığı için bu sesi çıkardığı da düşünülebilir. Sesin neden kaynaklı meydana gelmiş olduğunu anlamak için profesyonel bir teknik destek almak oldukça doğru bir karar olur. Böylece çamaşır makinesinde yaşanan sorun telden mi kaynaklanıyor? Yoksa kazan kısmında farklı bir problem ile mi karşı karşıyasınız, doğru bir şekilde tespit edilebilir. Çamaşır makinesine kaçan tel olduğunda dikkatli şekilde müdahale yapılmalıdır.

Çamaşır Makinesine Kaçan Tel Çıkarma Yöntemi Nedir?

Makinenize yıkadığınız çamaşırlardan düşerek kaçan teli, basit bir şekilde çıkarmak mümkündür. Çamaşır makinesine kaçan tel nasıl çıkarılır? Çamaşır makinenizin marka ve modeline bağlı olarak, rezistans kapağı ön ya da arka kısımda yer alır. Bu kısımda yer alan kapağı açtıktan sonra öncelikle rezistans bağlantı kablolarının ve vidalarının sökülmesi gerekir. Ardından rezistans yerinden çıkartılmaktadır. Kazana kaçmış olan tel bulunduğu yerden alınmaktadır. Bu uygulama sayesinde çamaşır makinesinde çok aşırı sesli çalışma sorununu tamamen ortadan kaldırmak mümkündür.

Çamaşır makinesinin içine kaçan teli çıkarmak için kendiniz müdahalede bulunabilirsiniz. Bunun için makineye ait bilginizin olması önemlidir. Çamaşır makinesine kaçan teli çıkarırken bir risk almak yerine profesyonel bir destek alarak, çözüme en doğru yolla ulaşmayı da seçebilirsiniz. Bu şekilde hem başka bir arızaya sebebiyet vermeden hem de güvenli bir şekilde çamaşır makinenize kaçan telden kurtulabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA