Çamaşır makineleri alırken dikkat etmeniz gereken önemli nokta her makinenin kazan boyutlarının aynı olmamasıdır. Aynı kazana ait olan birçok çamaşır makinesini almanıza rağmen aynı miktarda çamaşır koymanız mümkün değildir. 

Çamaşır makinelerinde bulunan tambur kanat yapısının ve kapı tasarımından dolayı çamaşırın ne kadar sığabileceğini etkilemektedir. Çamaşır makineleri her türden bulunan tekstil ürünlerini temiz hale getirebilmek için uğraşmaktadır. Gelişen teknolojileri ile son derece fonksiyonlu bir kullanım sunmaktadır. Bu işlemin en somut hali de çamaşır makinesinin kazanıdır. Çamaşır makinesinin kazanı dönmemesi durumunda çamaşır makinesi çalışmamaktadır. Çamaşır makinesinin kazanı birkaç sebepten dolayı arızalanabilmektedir. Böyle durumlar ile karşılaşıldığı anda yetkili servislerden yardım alınmalıdır. 

Çamaşır Makineleri ile Kazan Boyutları Farkı

6 kg kapasiteye sahip olan çamaşır makinesi en küçük kazana sahip olan çamaşır makinesidir. 6 kg çamaşır makineleri birçok insan için küçük olabilir ama optimum tambur kapasitesini temsil etmektedir. Bu demek oluyor ki kazan ne çok büyük ne çok küçüktür. 

7 kg çamaşır makinesi kazanına bakıldığı zaman tamburun içinin çok geniş olmadığı görülmektedir. İçerisine fazla çamaşır konulması mümkün değildir. 7 kg kapasiteye sahip olan bir tambur 5 kg olan bir kazana eşdeğerdir. 

8 kg olan çamaşır makinelerine bakıldığı zaman kapasitesinin büyük olduğu görülmektedir. Çamaşırınızın çok olması ve fazla yükleri yıkamanız büyük kazanlı olan çamaşır makinelerinde tasarruf sağlamaktadır. 8 kg olan bir yükte rahat bir şekilde çalışmaya izin vermektedir.

Çamaşır makinelerinin tamburları yıllardır aynı boyuttaydı. Fakat son yıllarda boyut seçimi yapılabilmektedir. Büyük kazanlı olan çamaşır makinelerinin avantajına bakıldığında yıkanması zor olan büyük parçalar rahatlıkla yıkanabilir. Ayrıca tek seferde birçok parçayı yıkayabilme özelliği bulunmaktadır. Genellikle büyük tambura sahip olan çamaşır makineleri tercih edilmektedir. Tüm bu avantajlarının yanında dezavantajları da bulunmaktadır. Büyük tambura sahip olan çamaşır makineleri daha fazla su ve daha fazla deterjan ihtiyacı duymaktadır. Çamaşır makinesinin ne kadar çok kullanıldığı nasıl yıprandığı anlamına gelmektedir. Haftada bir kullanılan makine daha az yıpranma, daha az enerji, daha az deterjan demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA