Arıza KoduAçıklama
E8/E33/E48 Hata Kodu:Buzlar haznenin çıkışına sıkışmış olabilir. Cihazın fişini çekerek birkaç dakika bekledikten sonra tekrar çalıştırınız.
Buzlanma:1- Ambalajlamadığınız veya ağzı açık kalan yiyecekleriniz nem yaparak buzlanmaya sebep olacaktır. 2- Sıcak yiyeceklerin soğutucu kısmına konulması. 3- Ayar düşük
Soğutucu bölümünde aşırı sıcaklık:Çok düşük ortam sıcaklığı problemidir. oda sıcaklığının +10 ila +32 derece arasında çalışmalıdır. Diğer bir sebebi ise dondurucu kapasitesinin üzerinde yiyecek doldurulmasıdır.
Yiyeceklerde donma:Soğutucunun ayarı çok kısık
Soğutucu aşırı soğuk:Cihaz ayarlarınızı kontrol ediniz.
Soğutucu aşırı sıcak:Cihaz ayarlarınızı kontrol ediniz. Motorda meydana gelen aşırı sıcaklık cihazda motor değiştirildikten hemen sonra gazı fazla verildiğinde meydana gelir.
Ses sorunlarıMotordan gelen sesler eskiye nazaran artış sağlıyorsa bir arıza öncesi sinyali olabilir. Motor pervanesinin cihazın gövdesine çarpmadığından emin olunuz.
Kırılma seslerine benzer çatırdama sesleri buzlarda kırılma meydana geldiğinde gözlemlenir. Fan takılarak dönüyor olabilir.
Fan arızası olduğunda, fan pervanesi etrafında meydana gelen buzlanma sonucu pervanenin takılarak dönmesi veya pervanede yamulma dolayısıyla çarparak dönme yaptığı için yaşanabilir.
Kaçak sorunlarıCihazdan su akıyor ise kapak düzgün kapatılmamış olabilir.
Soğutucusu üstteki cihazlarda alta su akıtmasında fişini çekerek 8 saat kadar bekleterek tekrar çalıştırınız. Kanalların tıkalı olmadığından emin olunuz. Ters dolaplarda zeminde ıslaklık görülürse yoğuşma kanallarında tıkanma olabilir.
Koku sorunlarıCihaz uzun süre çalıştırılmadığında kapılarının açık tutulması gerekir. Kapılar kapalı iken çalıştırılmayan cihazlar içerde bakteri ürettiği için koku yayacaktır. Buzdolabının bölmelerine demlikteki çay posası veya türk kahvesi koyabilirsiniz. Çay posasının 12 saatten fazla kalmamasına dikkat ediniz çünkü var olan bakteriler posaya yöneldikten sonra çoğalmaya başlar. Bu sefer daha fazla koku olur. 12 saat geçtikten sonra çay posasını atınız.
Çalışmama sorunuCihazın kapalı olmadığından emin olunuz.
Prizleri kontrol ediniz
Isınma sorunuCihazın arka kısmında olan ısınma motor değişikliğinden sonra oluşuyor ise fazla gaz basımından oluşur. onun dışında var olan bir ısınma ise cihaza zarar veren bir sorun değildir
Cİhazın ön kısımında oluşan ısınmalarda arkalarında olduğu gibi motor değişikliğinden kaynaklanmıyor ise normaldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA