Arıza KoduAçıklama
E01/E02/E03/E04/E05 Hata/Arıza Kodu:Bu kodlardan herhangi birini gördüğünüzde cihazınızın güç kesintisi sorunu algılandığı anlamına gelir. Kapsamlı bir şekilde kesintinin ana sebebinin yetkin bir teknisyen tarafından kontrol edilmesi gerekir. Kullanıcının kendisinin arızayı gidermeye çalışması daha büyük hasarlara sebebiyet verebilir. Lütfen servisimizi arayıp yardım isteyiniz.
Siemens E06 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinesi kapak sorunu. Genelde doğru kapatılmadığından yapar. Kontrol ettikten sonra cihaz yine kapak hatası kodu verirse servisimizle irtibat kurunuz.
Siemens E07 Hata/Arıza Kodu:Fan arızasında bu kod görülür. Makinenizin kurutma fanında bir problem olduğunu söylemektedir.
Siemens E08 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinenizin küveti içerisindeki suyun düşük seviyede olduğu uyarısı.
Siemens E09 Hata/Arıza Kodu:Isıtma aksamlarında problem olduğunda görülür. Arıza kodunu servisimize bildirerek yardım isteyiniz.
Siemens E10 Hata/Arıza Kodu:Makinenizin ısıtma parçalarından birinde sorun vardır.
Siemens E11 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinenizde ısıtma aksamlarından NTC veyahut ilgili parçanın kablo gurubunda arıza olmuş olabilir.
Siemens E12 Hata/Arıza Kodu:Makinenizin Isıtma aksamlarında kireç sorunu yaşanmaktadır. Kullanma kılavuzunda temizlenmesi ile ilgili bilgiler mevcuttur. Müdahale sonrası arıza devam ederse servisimizden yardım isteyiniz.
Siemens E13 Hata/Arıza Kodu:Cihaza gelen suyun  sıcaklığın 75 derecenin üzerinde olduğunda görülür. Elektronik kart ve Sensör problemlerinde karşılaşılabilir.
Siemens E14 Hata/Arıza Kodu:Cihaza gelen su akışında bir problem olduğunda yaşanır. Su alma valfinin tıkanık olmadığından emin olunuz. Cihaza bağlanan hortum tıkalı veya bükülmüş olabilir.
Siemens E15 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinenizin en alt kısmında bulunan kısma su sızıntısı yaşanıyor demektir. Cihaz kısa devre yapıp ağır hasarlar görmemesi için kapatın ve servisimizi arıyarak kod bilgisini vererek servis talep ediniz.
Siemens E16 Hata/Arıza Kodu:Su alma problemi yaşanıyordur. Hortumun su sızdırmadığından veyahut tıkanmadığından emin olunuz. Tekrarlayarak bu kod görünüyorsa servisimizi arayınız.
Siemens E17 Hata/Arıza Kodu:Su seviyesi akış sensöründe yaşanan problem dolayısıyla taşma yaşandığında bu kod görülür.
Siemens E18 Hata/Arıza Kodu:Aqua Stop kullanıyorsanız filtreler tıkanmış olabilir. Yeterli miktarda su alınamadığından bu hata kodu görülür. Cihazda aqua stop yoksa hortumunda veya makinenin valfinde problem olmuş olabilir.
Siemens E19 Hata/Arıza Kodu:Deterjan kutusu arızası verildiğinde görülür.
Siemens E20/21 Hata/Arıza Kodu:Cİhazın sirkülasyon pompasında ve Ana motor sargılarında bir arıza sebebiyle görülür.
Siemens E22 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinenizin alt pervanenin olduğu yerde bulunan küvet filtresinde tıkanma yaşanıyor olabilir. Artıklarla dolmadığından emin olunuz.
Siemens E23 Hata/Arıza Kodu:Cihazın drenaj pompasında arıza sebebi ile görülür.
Siemens E24/25 Hata/Arıza Kodu:Atık Su ( Pis Su) hortumunda tıkanma, borunun takıldığı parçada tıkanma ve Pompa kapağı arızası olabilir. Kelepçesini açarak hortumu yavaşça çıkarıp temizleyiniz. Cihaz arızagörüldüğü esnada ısıtma yapıyorsa yüksek sıcaklıkta su gelebilir. Dikkatli olunuz.
Siemens E26 Hata/Arıza Kodu:Su anahtarı arızası. Kullanıcı müdahalesi ile düzelmeyeceğinden servisimizle irtibat kurunuz.
Siemens E27 Hata/Arıza Kodu:Enerji kaynağında sorun tespit edildiğinde bu kod görülür. Voltaj düşmesinde de görülür elektrik voltajını kontrol ediniz. Düzelmediği takdirde servisimize müracaat ediniz.
Siemens E31 Hata/Arıza Kodu:Bulaşık makinesi kurutma yapmadığında bu kod görünür. Kurutma yapmasını sağlayan aksamlarında arıza vardır.
BULAŞIK MAKİNESİ LED EKRAN HATALARI
Led panel de su musluğu görüldüğünde.
1. Suyu musluğu kapatarak kesin
2. Musluktan hortumu çıkarın.
3. Filtreleri dikkatlice temizleyin.
4. Aqua stop parçası bulunmayan ürünlerde hortumu çıkarın, penseyle yavaşça çekerek filtreleri çıkarın ve temizleyin. Dikkatlice yerine takın
5. Hortumu delinme, katlanma ve tıkanma için kontrolden geçirdikten sonra cihaza tekrar bağlayın.
Boş ve büyük bir kova alın. tesisatınızdaki su basıncını kontrol edin. Cihazınızın temiz su hortumunu musluğa bağladığınızda dakikada 10 litre su doldurması gerekmektedir. Bu kontrollerin ardından cihaz yine panelde yine musluk işareti çıkarsa servisimizi arayınız
Tuz tabletleri Algılanmıyor uyarısı
Cihazınızdaki tuzu algılayan sensör görevini yapamıyordur. Farklı bir tuz kullandığınızda sorun çözülecektir.
Ekranın Yanıp Sönmesi
Makinenin kapağı doğru kapatılmadığında görülür. Dikkatlice kapak dilinin yuvasına oturduğuna dikkat ederek kapağı kapatınız. Bulaşık makinenizde sepetlerinizin içinden çatal ve kaşık çıkarak kapağın kapanmasını engellemiş olabilir.
Tuz/Parlatıcı eksik uyarısı
Parlatıcı ve tuz ilave edildikten sonra tekrar aynı uyarı verilirse farklı markalarda ürünler kullanın.
Panelde Kayma veya ürün kataloğunda bulunmayan kod görülmesi
E01-E31 arasında bulunan kodların dışında başka bir kod görülüyorsa veya ekran kayması anlamsız şekiller beliriyorsa led ekran arızası yaşanıyor olabilir. Cihazı güç tuşundan kapatarak yeniden başlatınız. Sorun düzelmediği takdirde müşteri hizmetlerimizden kodu bildirerek servis talep ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA