Bosch çamaşır makinesinde meydana gelen musluk arızalarının çözümü oldukça kolaydır. Sorunları çözmek için basit bir yardım alarak küçük sorunları halledebilirsiniz. Bu durum da makinenizde oluşan sorunları en kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sorunun hemen çözülmesinden sonra makineyi de zaman kaybetmeden çalıştırabilirsiniz. Musluk işaretleri ne anlama gelir? Neyi temsil etmektedir?

Bosch Çamaşır Makinesi Musluk İşaretleri

Bosch marka çamaşır makinesinin musluk işaretleri çalışma esnasında yanması durumunda yeteri kadar su alamayacağını ifade etmektedir. Bununla birlikte makine su dolu ise çalışma süresinin uzayabileceğini ifade etmektedir. Bosch marka çamaşır makinelerinin musluk işaretlerinin birden fazla nedeni olabilir. Ancak ortalama çamaşır makinelerinde musluk işareti yeteri kadar suyun alınmadığını ifade etmektedir. Ayrıca makineye gelen suyun basıncının düşük olduğunu ifade etmektedir. 

Bosch marka çamaşır makinelerinde yanıp sönen musluk işaretini gidermek için öncelikle su basıncına bakmalısınız. Evinize gelen su basıncına bakarak makinenin yakınında bulunan musluğu kontrol ederek gerekli olan suyun gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Gerekli olan bakımı yaptıktan sonra su basıncının yeterli olduğuna karar verebilirsiniz. Ardından başka arızalar yüzünden musluk işaretinin yanıp söndüğünü düşünmeniz gerekmektedir. 

Makineye gelen su basıncı düşük veya besleme hortumunun tıkalı olma ihtimalini de düşünmeniz gerekmektedir. Bunun için gerekli kontrol yapılmalıdır. Su basıncını bir su kovası yardımı ile musluktan kontrol edebilirsiniz. Su basıncınızın düşük olduğuna karar verdiğiniz andan itibaren su tesisatçısından yardım almanız gerekmektedir. Aynı zamanda besleme hortumunun tıkalı veya kırılmamış olmasına da dikkat etmelisiniz. 

Çamaşır makinesinde musluk işaretleri yanması bir arızanın meydana geldiğini ifade etmektedir. Bu işaretin oluşmasında makinenizde ya küçük arıza ya büyük arıza olabileceği düşülmelidir. Makinenizde musluk işaretinin yanması ile makinenin bağlı olduğu musluğu kontrol etmeniz gerekmektedir. Makinenizin su almasını sağlayan hortumlarda bir sorun oluştuğunu unutmamalısınız. Aynı zamanda suyun kesilmiş olması ve musluğun kapanmış olma ihtimalini de unutmamak gerekir. 

Bosch marka çamaşır makinesinin su alma esnasında aniden su basıncında düşüş olmasından dolayı musluk işaretleri yanmaktadır. Makine bu durumu arıza olarak algılayıp ikaz lambasını yakmaktadır. Tüm bu işlemlerin yapılmasına rağmen hala devam ediyorsa makine yeniden başlatılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA