Mikrodalga Kaç Watt Kullanır? merak edilen bu konuya birlikte göz atalım.

Modern bir insanın mutfağında yalnız amaçları için kullanılan ev araçlarından çok ne kadar elektrik tükettiği önemli olan ev aletleri de bulunmaktadır. Mikrodalganın gücünü performansı belirlemektedir.  Bu değer ne kadar yüksek olursa ürün bölümleri o kadar büyük olur. Aynı zamanda daha az bir sürede mikrodalga fırını ısıtılabilir.

Gündelik hayatımızda mikrodalga fırın yemekleri ısıtmamıza yardımcı olan bir araçtır. Bu sebepten dolayı cihaz doğrudan enerjiye bağlıdır. Bu durum da mikrodalganın tüketmiş olduğu enerji ile de orantılıdır. Evde kullanılan elektrikli cihazların birçoğu ortalama 0,7 ile 1,2 kilowatt kadar bir enerji harcamaktadır.

Modern olarak üretilen mikrodalgalar işlevselliğini arttırıcı dek cihazlar ile donatılmıştır. Bu sebepten dolayı da toplam güç cihaza ilave edilen her birimin kapasitesinin toplamına eşit olmaktadır.

Mikrodalga Kaç Watt Elektrik Kullanılır?

Mikrodalga fırınlar normal fırınlara oranla daha az bir enerji harcamaktadır. Hangi gücün daha iyi olduğunu sorgulamak ise iyi bir soru değildir. Mikrodalga fırın günlük yiyecekleri ısıtmak için kullanılıyorsa ortalama 40 dakikalık bir süre çalışır. Günlük kullanım ile aylık toplam 1200 dakika yani 20 saat kullanılıyor demektir. Sonucuna baktığımız zaman ise 17kw bir elektrik tüketiyor demektir.

Mikrodalgaların güç tüketim miktarı modeline göre değişim göstermektedir. Kompakt mikrodalgalar ortalama 600 ile 800 watt arasında bir enerji tüketimi yapmaktadır. Daha büyük mikrodalga fırınlara bakıldığında ise 850 ile 1650 watt kadar bir tüketim söz konusudur.

Mikrodalganızın gücünü belirlemek için basit bir test sonucunda öğrenebilirsiniz. Mikrodalgaya duyarlı olan bir kabın içerisine 8 ons soğuklukta olan bir su ile doldurup fırın kabına koyabilirsiniz. Ardından fırınınızı yüksek güçte 4 dakikalık bir süre ile çalıştırmalısınız. Suyun kaynamaya başladığı zamanı camından takip edebilirsiniz.

İşlem sonucunda su ne kadar hızlı bir şekilde kaynıyorsa fırının gücü de o kadar artıyor demektir. 1200 wattlık bir mikrodalgalar koymuş olduğunuz suyu 2 dakikadan az bir sürede kaynatır. 800 wattlık bir güce sahip olan mikrodalga suyu 2 dakikalık bir sürede kaynatabilmektedir. 700 wattlık bir güze sahip olan mikrodalga suyu yaklaşık 3 dakika gibi bir zamanda kaynatmaktadır.

Müşteri hizmetlerimizle irtibata geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kombi arızalarınız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA