Arıza KodlarıAçıklama
Miele Çamaşır Makinesi F01 Hata/Arıza Kodu:Bu arıza kodu görüldüğünde çamaşır makineniz su ısıtmıyor demektir. NTC (sıcaklık sensörü) de ve kablo demeti arızası yaşanıyor olabilir. Müşteri hizmetlerimizi arayınız.
Miele Çamaşır Makinesi F02 Hata/Arıza Kodu:NTC (sıcaklık sensörü) nin kablo gurubunda veyahut parçanın kendisinde arıza bulunabilir. Kendiniz tamir etmeye kalkmayınız. Servisimizden yardım isteyebilirsiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F03 Hata/Arıza Kodu:Bu kod F01, F02 de olduğu gibi sizi sıcaklık sensörü ve ilgili aksamlarında bir arıza olabileceği konusunda uyarır.
Miele Çamaşır Makinesi F04 Hata/Arıza Kodu:Bu kod F01, F02, F03 de olduğu gibi sizi sıcaklık sensörü ve ilgili aksamlarında bir arıza olabileceği konusunda uyarır.
Miele Çamaşır Makinesi F10 Hata/Arıza Kodu:Cihaz kazana su dolduramıyor. Temiz su hortumunun katlanmadığından veya tıkanmadığından emin olunuz. Su giriş valfini temizlemeyi deneyiniz. Musluğu kontrol ediniz. Arıza düzelmediği takdirde servisimizle irtibat kurunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F11 Hata/Arıza Kodu:Atık su boşaltma aksamlarında arıza bulunduğu hakkında uyarı veren koddur. Atık su hortumunun tıkalı olmadığından veya katlanmadığından emin olunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F15 Hata/Arıza Kodu:Makinenize yüksek sıcaklıkta su ilavesi yapılıyor. 75 derecenin üzerinde sıcak su alımı yapıldığında bu kod görülür. Temiz su hortumunu sıcak su gelmeyen bir musluğa takınız. Arıza düzelmediği takdirde servisimizden yardım isteyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F16 Hata/Arıza Kodu:Aşırı köpüklenme sorunu oluşuyor. Deterjan fazla doldurulduğunda veyahut son kullanma tarihi geçmiş ürün kullanımında karşılaşılan problemdir.
Miele Çamaşır Makinesi F19 Hata/Arıza Kodu:Su sensöründe arıza yaşanıyor. Kendiniz tamir yoluna gitmeyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F20 Hata/Arıza Kodu:Isıtma modülünde kireçlenme ve tortu birikmesi sonucu yaşanan problemdir. Temizlendiğinde problem düzelmediği takdirde parçanın değiştirilmesi gerekir.
Miele Çamaşır Makinesi F29 Hata/Arıza Kodu:Çamaşır makinenizde F20 de olduğu gibi ısıtma parçasında arıza olduğunu bildiriyor.
Miele Çamaşır Makinesi F34 Hata/Arıza Kodu:Kapak kapısı tam kapanmıyor. Kapağın doğru kapandığından, elbise ile kazan arasında sıkışmadığından emin olunuz. kapak kapanmıyor veya makine başlamadan evvelki kilitlemeyi yapmıyor ise servisimizden yardım isteyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F35 Hata/Arıza Kodu:F35 su seviyesi sensörü (basınç şarteli) arızasıdır. Su seviyesini algılayan ilgili parçada arıza olabilir.
Miele Çamaşır Makinesi F39 Hata/Arıza Kodu:Kontrol modülü arızalandığında görülen kod çeşididir. Teşhis ve elektronik kontrol modülünün değiştirilmesi gerekir.
Miele Çamaşır Makinesi F41 Hata/Arıza Kodu:Eeprom arızası. Çamaşır makinenizin elektronik devre elemanlarında oluşan bir arıza sonucu uyarı alıyorsunuz. Müşteri hizmetlerimizi arayarak servis talep ediniz.
Miele Çamaşır Makinesi F43 Hata/Arıza Kodu:Model tipi doğru programlama sorunu. Teknik hata seçim modülü (EW) ile güç programı modülü (ELP) Kontrol matıyla eşleştirmeyin.
Miele Çamaşır Makinesi F45 Hata/Arıza Kodu:Flash Ram arızası yaşanıyor. Tarifi zor bu hata kodu için müşteri hizmetlerimizden yardım talep ediniz.
Miele Çamaşır Makinesi F46 Hata/Arıza Kodu:Ekran hatası/arızası yaşandığında bu kod karşımıza çıkar.
Miele Çamaşır Makinesi F47 Hata/Arıza Kodu:(EW) -Power-Program modülü (ELP) ara birim arızası  arasındaki bağlantılarda problem belirten kod.
Miele Çamaşır Makinesi F50 Hata/Arıza Kodu:Display = Teknik hata sürücü MOTOR / İNVERTÖR hatası.
Miele Çamaşır Makinesi F51 Hata/Arıza Kodu:Basınç sensörü ve ilgili entegrede arıza yaşanıyor. Kendiniz arızayı gidermeye çalışmayınız.
Miele Çamaşır Makinesi F53 Hata/Arıza Kodu:Hız sensörü ile ilgili bir hata kodudur. Kablo gurubunda veyahut direkt olarak parçada arıza bulunuyor.
Miele Çamaşır Makinesi F55 Hata/Arıza Kodu:Timer zamanı kontrol eden sensörde arıza tespit edildiğinde görülen koddur.
Miele Çamaşır Makinesi F56 Hata/Arıza Kodu:Hiçbir dönüş yok dönüş hızı 400 rpm den düşük olduğu hakkında uyarı kodu.
Miele Çamaşır Makinesi F62 Hata/Arıza Kodu:Program seçici de arıza görülüyor. Müdahale etmeyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F63 Hata/Arıza Kodu:Suyun geçtiği kanalın kontrol eden parçasında arıza. Su yolu kontrol arızası diyebiliriz.
Miele Çamaşır Makinesi F64 Hata/Arıza Kodu:Çamaşır makinenizin yol sensörü isimli parçasında arıza bulunuyor.
Miele Çamaşır Makinesi F65 Hata/Arıza Kodu:Makinenizin durum aydınlatması yani kazanın içinde ışık olmadığında bu kod ile karşılaşırsınız. Bu bir aydınlatma problemidir.
Miele Çamaşır Makinesi F66 Hata/Arıza Kodu:Hava kağıdı arızası
Miele Çamaşır Makinesi F81 Hata/Arıza Kodu:Çamaşır makinenizin kurutma aksamlarından birinde arıza yaşanıyor. Cihazın fişini çekiniz. Çalıştırmayınız. İşletmemizi arayarak servis kaydı oluşturunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F83 Hata/Arıza Kodu:Makineniz çok yüksek ısıda kurutma yapıyor. Aşırı ısınma yaşandığı esnada cihaz kendisini korumaya alır.
Miele Çamaşır Makinesi F92 Hata/Arıza Kodu:Makinenizde küf, mantar, bakteri üremesi sonucu oluşan hata. Cihazınızda enfeksiyon riski bulunmaktadır.
Miele Çamaşır Makinesi F93 Hata/Arıza Kodu:Yardımcı alternatif modül arızası ile ilgili uyarı kodu.
Miele Çamaşır Makinesi F96 Hata/Arıza Kodu:Alternatif su kaynağı arızası.
Miele Çamaşır Makinesi F100 Hata/Arıza Kodu:Konut sisteminin korunması ile fonksiyonel bağlantısının ihlali. Uzman bir ekibin görmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA