Mimar Sinan, Ulubatlı Hasan Cd. No:95 Çekmeköy - İSTANBUL

Miele Bulaşık Makinesi Hata/Arıza Kodları

 

Miele Bulaşık makinesi Hata/Arıza Kodları

Aşağıdaki adımları uygularken hassas bir şekilde çalışınız. Hata/Arıza kodu düzelmediği takdirde müşteri hizmetlerimizi arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz. Arıza kaydı oluştururken hızlı ve isabetli bir şekilde tamamlanması için panelde görülen arıza kodunu bildirmeyi unutmayınız.

HATA KODLARISORUN 
F0Arıza algılayıcı temiz hava ” BioFresh ”
F1Soğutma odasının sensörü
F2Hatalı evaporatör sensörü
F3Arızalı hava sensörü dondurucu karşılaştırması
F4Sensör evaporatöründe bir arıza olduğunu gösterir.
F5Kart arızası mikroişlemci kontrolü
01, _F, 21Buz hatası
Normal sesler: Brrrrr …Motordan (kompresör) bir uğultu sesi geliyor. Bu ses, motor açıldığında kısa süreliğine daha yüksek olabilir.
Normal sesler: Blubb, blubb …Soğutucu boruların içinden geçerken, bir lıkırdama sesi duyulabilir.
Normal sesler: Tıklama …Termostat motoru açıp kapattığında klik sesi duyulur.
Normal sesler: Sssrrrrr …Çok bölgeli ve donmaya karşı korumalı cihazlarda, bazen sadece cihazın içindeki fanın hareketini duyabilirsiniz. Su deposu bulunan cihazlarda, su su tankından dışarı pompalanırken bir uğultu sesi duyulabilir.
Normal sesler: Çatlak …Cihazın içinde malzemeler genişlediğinde bir çatlama sesi duyulabilir.
nADondurucu bölümündeki sıcaklık, elektrik kesintisi nedeniyle son birkaç gün içinde bir noktada çok yükselmiştir. Ekranda “nA” yanarken alarm kapalı düğmesine basın. Ekran, elektrik kesintisi sırasında yaklaşık 1 dakika boyunca dondurucuda ulaşılan en sıcak sıcaklığı gösterecektir. Ekran daha sonra dondurucu bölümündeki geçerli sıcaklığa döner. Elektrik kesintisinden sonra, cihaz ayarlanan son sıcaklıkta çalışmaya devam edecektir, yeniden ayarlamaya gerek yoktur.
SORUNMUHTEMEL NEDENÇARE
Cihazı kapatamazsınız.Güvenlik kilidi açık. ” Kilit ” sembolü yanar.Güvenlik kilidini kapatın (bkz. “Ayarlar – Güvenlik kilidinin açılması / kapatılması”).
Cihazın dış duvarları sıcakBu bir hata değil. Soğutma işleminden kaynaklanan ısı, cihazda yoğuşma birikmesini önlemek için kullanılır.Yok.
hisseder
.
Buzdolabının zemini ıslak.Yoğuşma tahliye deliği tıkalı.Yoğuşma kanalını ve boşaltma deliğini temizleyin.
Meyve ve sebze çekmecesindeki LED aydınlatma yanmıyor.Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika.Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika.
Ayarlanabilir raflardaki LED aydınlatma çalışmıyor.Aşırı ısınmayı önlemek için, aydınlatma yakl. Kapı açık bırakılırsa 15 dakika.Cihazın kapısını kapatın. Kapı tekrar açıldığında, iç aydınlatma tekrar çalışacaktır.
Ayarlanabilir raflardaki LED aydınlatma çalışmıyor.Bir raftaki LED aydınlatması veya sol destek kaburgalarındaki metal diskler (temas noktaları) ile sıvı temas etti. Bir güvenlik kesintisi, iç aydınlatmayı kapatır.Paslanmaz çelik şeridi LED aydınlatma ile nemli bir bezle silin ve yumuşak bir bezle kurulayın veya cihazın dışında kurumaya bırakın. Metal diskleri (temas noktaları) aynı şekilde temizleyin.
Ayarlanabilir raflardan birindeki LED aydınlatma yanmıyor.Ayarlanabilir raf destek kaburgalarında doğru oturmuyor.Rafı yerine oturuncaya kadar itin.
Ekranda “F0 – F9” belirir.Bir hata var.Miele’yi ara.
Cihazdaki sıcaklık çok yüksek.Bu bir hata değil.Sıcaklık ayarını düzeltin. Sıcaklığı 24 saat sonra tekrar kontrol edin.
Kompresör daha sık ve daha uzun süre çalışmaktadır.Muhafaza ünitesindeki havalandırma boşlukları örtülmüş veya çok tozlu hale gelmiştir.Havalandırma boşluklarını tıkamayın. Havalandırma boşluklarını düzenli olarak temizleyin.
Kompresör sürekli çalışıyor.Enerjiden tasarruf etmek için kompresör daha düşük bir hızda, ancak daha az soğutma gerektiğinde daha uzun süre çalışır.Yok.
Cihazdaki sıcaklık çok düşük.Sıcaklık ayarı çok düşük.Sıcaklık ayarını düzeltin.
Kumandalar ve iç aydınlatmalar çalışsa da cihaz ısınmıyor.Demo modu açık ve? Ekrandaki sembolü yanar. Bu, cihazın Miele Merkezleri ve perakende mağazalarında soğutmaya gerek kalmadan sunulmasını sağlar. Evde Demo modunu açmayınDemo modunu kapatın (bkz. “Miele Merkezleri ve Yeminli Ajanlar için Bilgiler – Demo modu”).
Cihaz soğumuyor, kapı açıldığında iç aydınlatma yanmıyor ve ekran karanlık.Cihaz açık değil ve şebeke bağlantısı sembolü? Ekranda yanar.Açma / Kapama sen

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Ara