Kurutma Makinesi Isı Pompalı Mı? Yoksa Yoğuşmalı Mı? ile ilgili sorunuz için makalemizi inceleyiniz.

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte çamaşırları yıkamak ve kurutmak büyük bir sorun haline geliyor. Çamaşırları balkona serme işlemi soğuk havalarda pek de mümkün değil. Evinizde müsait bir odanız varsa eğer, çamaşırlarınızı metal tellere sermek mümkün olmaktadır. Ancak bununda zararlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Odaya çamaşır serildiği zaman sık sık havalandırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmadığınız zaman çamaşırlarınızın kokusu güzel olmaz aynı zamanda odada rutubetlenme meydana gelmektedir. Bunun için en iyi seçenek ise kurutma makinesi.

Evinizin küçük olması bu durumu engellemektedir. Böyle zamanda ise imdada kurutma makineleri yetişmektedir. Kurutma makineleri ısı pompalı veya yoğuşmalı olarak ayrılmaktadır.

Kurutma makinesinin ısı pompalı olması veya yoğuşmalı olması pek önemli değildir. Ama aynı amaç için üretilmişlerdir. Yoğuşmalı kurutma makineleri için özel bir havalandırma borusuna ihtiyaç duyulmamaktadır. Bundan dolayı evde istenilen yerde kullanılabilir.

Kurutma Makinesi Nasıl Olmalı?

Yoğuşmalı kurutma makinesi kurutma işleminde üretilen su buhara dönüştürülerek bir kapta toplanmaktadır. Kurutma işlemi sonlandırıldığı anda bu suyun boşaltılması gerekmektedir. Bu suyu ütü de kullanacağınız gibi doğrudan tahliye borusu ile de otomatik olarak boşaltabilirsiniz. Bu işlem sizi her kurutma işleminden sonra kabı boşaltma işleminden kurtaracaktır.

Kurutma makinelerinde bir diğer seçenek ise ısı pompalı kurutma makineleridir. Isı pompalı kurutma makineleri diğer kurutucularda mevcut olan enerji tüketiminin artmasına yardımcı olan ısıtıcı bunda yer almamaktadır.

Isıya duyarlı pompalı kurutma makinelerinde klimalarda da bulunan kompresör bulunmaktadır. Isı pompalı kurutma makineleri özel bir sıcak hava pompası teknolojisi ile meydana gelmiş yoğuşmalı bir kurutuma makinesidir. Klasik kurutma makinelerine göre bunda enerji ortamında meydana çıkan enerji ortama bırakılmaz.

Kurutma işlemi için saklanır. Isı pompalı kurutma makinelerinin bir diğer farkı otomatik şekilde kendi kendini temizliyor olmasıdır. Sonuç olarak ısı pompalı kurutma makinesi enerji tüketimini sürekli olarak düşük tutan bir yoğunlaştırıcıdır.

Kurutma makinesi alımında ihtiyacınız olan büyüklükte alınması gerekir. Enerji tasarrufunu fazla yapan makineler tercih edilmektedir. Kurutma makinesinde zamanlama tercihini sizin yapmanıza imkan vermesi önemlidir. Bacalı kurutma makinelerinde uygun fiyatlı kurutma makinesi bulabilmeniz mümkündür.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kombi arızalarınız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA