Kurutma Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır? hep beraber inceleyelim.

Kurutma makinesi birçok evde çamaşır yıkama işlemi zamanını oldukça kısalttığı için bir zorunluluk haline gelmiştir. Bundan dolayı çamaşır kurutma makinesi bakımı da oldukça önemlidir. Çamaşır kurutma makinesinin verimli çalışması için bir teknisyen tarafından iyi bir şekilde monte ettirmeniz gerekmektedir. Elektrik hatlarında herhangi bir kaçak olmadığını kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

Çamaşır kurutma makinesi bakımı çamaşır kurutma işleminden sonra her defasında tiftik bölümünü temizlemeniz gerekmektedir. Bu temizleme işlemi makinenizin ömrünü uzatır. Aynı zamanda motorun erkenden yıpranıp yanmasına da engel olmaktadır. Kurutma işleminde makinenizi daha az harcayıp çalıştırmalısınız. Bu durum elektrik faturanıza da olumlu yansıyacaktır. Çamaşır kurutma makinesinde hava filtresi temizliği oldukça önemlidir. Havalandırma borusuna kurutma işleminden sonra kir ve birikintiler birikebilmektedir. Bu durum kurutma süresini ve yangın riskini de arttırmaktadır. Makinede bulunan hava borusunu yılda bir kere bir fırça yardımı ile içten dış havalandırmaya doğru temizlemeniz gerekmektedir.

Kurutma Makinesi Bakımı ve Temizleme

Kurutma makinesi bakımı, iç kısmını temizlemek için havlu veya bir süpürge ile yapabilirsiniz. Makinenin içerisinde bulunan esnek hortum bölümü kurutucuyu duvara bağlama işlemini görür. Bu bölümde ayrıca kurutma işleminden sonra tiftik ve kalıntılar birikmeye başlar. Oluşabilecek tıkanıklık için havlu parçası ile temizleyebilirsiniz.

Çamaşır kurutma makinenizin dış kısmını evinizde bulunan herhangi bir temizlik malzemesi ile temizleyebilirsiniz. Dış bölümü temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta da kurutucunun tabanı ve kapağın etrafında bulunan bölgedir. Çünkü bu bölümde tiftik ve kireç toplanmaktadır.

Çamaşır kurutma makinesine kapasitesinden fazla çamaşır yükleme işlemi yapmamalısınız. Bu işlem hem makinenizin verimsiz çalışmasına hem de ömrünün kısalmasına neden olmaktadır. Aşırı yükleme anında makine giysileri kurutmak için hava dolaşımını tam yapamaz. Tüm bu işlemlerden sonra servise ihtiyaç duyulan uyarılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kurutma makinesi bakımı yapamadığınız yerde yetkili kişilere müracaat etmek gerekmektedir. Bu durumlar ise;

  • Giysilerin nemli çıkması ve birden fazla devirde çalışmasına ihtiyaç duyarsanız
  • Kurutma için atılan giysiler sıcak çıkar
  • Kurutucu döngü sırasında sürekli olarak durur
  • Çalışırken makinenin üstüne dokunulduğunda sıcaklık hissedilmektedir.
  • Tüm bu sorunlar ile karşılaşıldığında servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerimizi bilgi için arayabilir, kurutma bakımı için servis yazdırabilirsiniz.

Kombi arızaları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA