Derin Dondurucu Bakımı Nasıl Yapılır? ile ilgili aşağıdaki adımları izleyin.

Derin dondurucu birçok ev için ihtiyaç olan bir mutfak aracıdır. Buzdolabınızın içerisinde yeterince
yer olmaması durumunda derin dondurucu alma fikri en iyi fikirler arasındadır. Besinlerin
dondurulmasını sağlayarak maddi açıdan daha az tüketim yapmanıza yardımcı olmaktadır. Ancak her
şeyden önce derin dondurucu bakımı önemli olduğunu unutmayalım. Farklı modellerde ve farklı kullanım için derin dondurucuları bulmak mümkündür. Derin dondurucular yatak dondurucu ve dikey dondurucu olmak üzere ikiye ayrılır.
Yaz aylarının gelmesi ile birlikte derin dondurucu bakımı başladı. Temizleme işlemine başlamadan önce derin dondurucunun fişini çekiyoruz. Ardından içerisinde bulunan tüm malzemeleri tahliye ediyoruz.

Malzemeleri güneş almayan bir alana alıp üzerine bir örtü örtüyoruz. Böylece gıda zehirlenmesine neden olan durumu engellemiş oluyoruz. Derin dondurucunun içerisinde bulunan tüm rafları da çıkartıyoruz. Kapıları ve contaları da temizlemelisiniz. Fakat bu temizleme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sivri ve kesici alet kullanmamak gerekiyor. Çünkü gaz
salınımı sebebi ile zehirlenebilirsiniz.

Derin dondurucuyu silip kurulama işleminden sonra bir yerinde nemin kalmamasına dikkat
etmelisiniz. Derin dondurucuda koku oluşumunu engellemek için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Bunların başında karbonat gelmektedir. Bir kabın içerisinde karbonatı koyup derin dondurucunun içerisine bırakarak oluşacak kokuları engelleyebilirsiniz.

Derin Dondurucu Bakımı

Derin dondurucu bakımı için önemli olan bir nokta da bobinlerin temizlenmesidir. Bobinler tozları ve
kirleri yüzeylerine çekmektedir. Bobinlerde toz birikmesi durumunda gerekli olan ısıyı sağlamak için çok fazla çalışmasına neden olmaktadır. Bu durumda daha fazla çalışma ve daha fazla enerji tüketimi anlamına gelmektedir.

Derin dondurucunuzun ömrünün azalmasına neden olmaktadır. Derin dondurucu bakımı için öncelikle conta kontrolü oldukça önemli aşamalardan bir tanesidir. Conta kapısı derin dondurucunun içerisinde soğuk havayı tutmaya yarar. Derin dondurucunun
düzgün bir şekilde çalışması için contanın sıkı bir şekilde tutulması gerekmektedir. Contayı test etmek için arasına bir kağıt koyup çekmeniz yeterlidir. Eğer kolay geliyor ise contanızın değişmesi gerekir. Derin dondurucunuz için önemli olan bir diğer husus ise içerisinin düzenli tutulmasıdır. Malzemeleri dondurucunun içerisinde uygun bir şekilde organize edebilmeniz oldukça önemlidir. Derin dondurucunuzun dolu ama kalabalık olmamasını sağlayın.

Konuyla alakalı daha geniş bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Kombi arızaları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA