Çamaşır Makinesi Yıkama Modları ve Fonksiyonlar ile ilgili sizler için hazırladığımız makalemizi inceleyin.Otomatik

çamaşır makinesi günlük hayatımızın vazgeçilmez aletleri arasında yerini almıştır. Birçok ev hanımları çamaşır makinesi olmadan hayatlarını hayal etmeleri mümkün olamaz. Makine üzerinde her türlü modlar kullanıcının herhangi bir doku için uygun çevrimlerini oluşturmaktadır. Çamaşır makinesi yıkama modları neler şimdi hep birlikte göz atalım.

Çamaşır Makinesi Yıkama Modları

Makinenin temel temizleme modları genelde tüm çamaşır makinelerinde bulunmaktadır. Çamaşır makinesi yıkama modları her biri ayrı programı temsil eder. Bu modlara bakıldığında;

Pamuklu yıkama; çamaşır makinesi yıkama modları başında ilk olarak pamuklu yıkamaya yer verebiliriz. Genelde tüm makinelerde kullanılan bu mod oldukça yaygındır. Bu modda çok pamuklu çamaşırlar ve yastık kılıfları, çarşaflar yıkanma işlemi yapılmaktadır.

Sentetik yıkama; bu mod karışık çamaşırların yıkanma işleminde kullanılmaktadır. Bu modda çamaşır makinesi ısıtma işlemini genelde 60 dereceye kadar yapmaktadır. Bu moddaki çalışma süresi oldukça uzundur.

El yıkama; bu mod için yıkamaya atılan çamaşırlar, çok ince kumaşlardan üretimi yapılan kumaşlardır. Genellikle bu programda tül yıkaması yapılmaktadır. Isısı genellikle 30-40 derece aralıklarla olmaktadır.

Hassas yıkama; bu programda az önceki modda olduğu gibi hassas iplikten üretimi yapılan ürünler yıkanmaktadır. Fakat bu özelliğin tek farkı az bir devir ile sıkma işlemini gerçekleştirmektedir.

Yünlü yıkama; bu programın makinemizde kullanımı için yün iplikten üretimi yapılmış ürünlerde kullanılmaktadır. Bu mod sıkma işlemini çok az bir devirde gerçekleştirmektedir. Son olarak çamaşır makinesi yıkama modları içinde yünlü seçeneği anlattık.

Çamaşır Makinesi Teknolojisi

Çamaşır makinelerinde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok özelliklerde çıkmıştır. Bu özelliklere bakıldığında ise;

Çamaşır makinelerinde otomatik su seviyelerinin kontrol modu vardır.  Bu modda yüklü miktardaki çamaşırların yıkanması için gerekli olan su seviyesini göstermektedir. Aynı zamanda suyun azalma süresini ve elektrik tüketim süresini en aza indirmeye de yardımcı olmaktadır.

Çamaşır makinesinde ütü yok programı vardır. Bu programa bakıldığında ise yıkanma işleminde olan çamaşırlar minimum kıvrımlara sahip olmasından dolayı suyun tamamen dökülmesini engellemektedir.

Durulama gecikmesi programı ise son durulama işleminden sonra su akmaz veya tambura sıkışmış bir halde bulunur. Bu mod çamaşır yıkama işleminin bitirilmesinden hemen sonra çıkarılması mümkün olmadığı zaman kullanılmaktadır. Çamaşırları makineden çıkartmadan önce son bir durulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Çamaşır makinelerinde yarım yük programı ise; kirli olan çamaşırların tam birikmemesi durumunda kullanılmaktadır. Bu modda çevrim yükü azalmaktadır ve mekanizmalar üzerindeki yük azaltılmaktadır. Çamaşır makinesi yıkama modları ve teknolojisini sizler için paylaştık. Umarım faydalı olmuştur.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi arızaları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA