Bosch Servis, Bosch Yetkili servis, Bosch Buzdolabı servis

Home Genel Bosch Servis, Bosch Yetkili servis, Bosch Buzdolabı servis
Bosch buzdolabı servisi, Bosch servisi, Bosch buzdolabı servis, Bosch Servis, Bosch Yetkili servis, Bosch Teknik servis
+

Bosch Servis

Bosch servisi firmamız, özellikle insanların beyaz eşyalarında çıkan sorunları çözmek ve bunları iyi bir fiyat politikasıyla müşterinin durumunu da gözeterek yapmak üzerine 2005 yılında kuruldu. Bu gibi sorunların sıklıkla yaşanması neticesinde pek çok insan güvenilir ve doğru bir adres olarak teknik servis arayışına girmektedir. Çamaşır makinesi tamiri gibi buzdolabı tamiri gibi işlemleri hızlı ve kaliteli bir şekilde yapabilecek teknik donanıma sahip bir teknik servis olarak sorunları çözmek üzere buradayız. Genellikle sorunların çıkış aşamaları farklı farklı olsa bile, Bosch servis olarak en iyi şekilde hazırlanarak müsait bir zamanda makinelerinizi ziyaret ediyor ve gerektiğinde yerinde bir müdahale ile en iyi şekilde sorunların üstesinden geliyoruz. Sorunların çıkış aşamalarını ve nasıl önlemler alınması gerektiğine dair müşterilerimizi de bilgilendiriyor ve bilinçlendiriyoruz.

Bir çamaşır makinesinde çıkan sorunları bosch servisinde tamir yaptırmadan çözmek mümkün olmadığından, profesyonel bir yardım almak en doğrusudur.  Bu şekilde alınan her yardım sorunun daha da derinleşmesini önlemektedir ve özellikle aileler için hayati önem taşıyan buzdolaplarını kullanmalarına olanak tanımak adına buzdolabı servisi hizmeti de çok önemli olmaktadır. Hızlı bir şekilde müdahale edilerek hızlı bir hizmet almak da mümkündür.

Rahatlıkla kullanılan makinelerinizin bir anda bozulması ve tamir ihtiyacı hissetmesi nedeniyle sıkıntılı durumları bir an önce atlatmak önemlidir. Tek bir telefon ile hızlı bir hizmet almak adına Bosch servis en hızlı servis desteğini sunmayı taahhüt eder. Özellikle bulaşıklar için hayati öneme sahip hijyen açısından en önemli beyaz eşya olan bulaşık makinesi tamiri de yine aynı şekilde çamaşır makinesi tamiri gibi hızlı bir şekilde alınabilmektedir. Evinizde detaylıca sorunun neden kaynaklandığı gözlemlendiği takdirde buzdolabı tamiri de aynı şekilde daha kolay yapılabilmektedir. Tamirler genellikle gün içerisinde tamamlanır bulaşık makinesi tamiri içinde sonunda değiştirilen parçaların yerine takılan orijinal parçalara 1 yıllık bir garanti uygulanır. Böylelikle bulaşık makineniz de parçalardan kaynaklanan sorunlardan etkilenmez ve uzun bir süre bulaşık makinesi servis hizmeti almanıza gerek kalmaz ve rahat edersiniz.

Yaşam alanlarımızda bulunan elektronik aletler, bazı nedenlere bağlı olarak arıza yapabilmektedir. Bu durum kullanım hatalarından olabileceği gibi kontrol edilemeyen haller yüzünden de gerçekleşebilir. Kolay çözülemeyen durumlar için teknik yardım almak etkili bir sonuca ulaşmanızı sağlar. Mentorel Servis olarak tam da bu noktada size profesyonel bir çözüm sunmayı hedeflemektedir. Sertifikalı teknisyen avantajını bulabileceğiniz firmamızda bütün markalar için başvuru almaktayız. Sizlere, teknik ekip ve alt yapı bakımından güçlü bir şekilde Bosch servis hizmeti veriyoruz.

 

Mentorel Servis bünyesinde yer alan teknik ekibimiz, beyaz eşya alanında iş güvenliği eğitimi alan kişilerden oluşmaktadır. Sorun olan cihazın bulunduğu ortamda onarım işlemleri için süreç işlerken, sorunsuz bir süreç geçmesi sağlanmaktadır. Arızaları en iyi şekilde sonuçlandırabilmek için doğrudan sorun kaynağına odaklanıyoruz.

Bulaşık makinelerinde birçok farklı türde arızaya rastlamak mümkündür. En yaygın olan sorunlardan biri bulaşık makinesinin çalışmaması durumudur. Karmaşık bir teknik alt yapısı olan bu mekanizmada, çalışmama halinde, öncelikle fiş ve elektrik bağlantı noktalarının sorunsuz olduğu tespit edilmelidir. Eğer fiş takılı olduğu halde çalışmıyorsa, nedeni ciddi bir sorun olabilir. Bu gibi hallerde cihazı bilinçsiz şekilde karıştırmadan önce Bosch servis desteği isteyebilirsiniz.   Böylece daha büyük sorunların önüne geçilmiş olur.

Bosch Teknik Servis

Bulaşık makinesinde yaygın görülen bir diğer durum su almamasıdır. Su almamasının da birçok nedeni olabilir. Ancak temizlikte en önemli gerekliliğin olmaması, sorunu daha da önemli hale getirmektedir. Bu açıdan teknik desteğe başvuru yapmadan önce kendiniz bazı müdahalelerde bulunabilirsiniz. İlk önce suların kesik olmadığından emin olmanız ve muslukları kontrol etmeniz gerekir. Musluk ışığı yanıyorsa, bu halde farklı teknik bir arıza var demektir. Bazı durumlarda pompa motorunda arıza nedeniyle bu durum yaşanabilir. Ventil isimli parçadaki  sorunlar nedeniyle su almıyor olabilir. Son olarak emniyet sivici nedeniyle su almama sorunu görülebilir. Ne tür bir sorun kaynağı varsa Bosch Teknik Servis  piyasaya oranla daha ucuz bir hizmet arıyorsanız  Bosch Servis’ten faydalanabilirsiniz.

Makineniz çalışır halde olmasına rağmen bulaşık yıkama programı kurulduktan sonra temizlemeye başlamıyorsa, olası bir neden elektrik bağlantı sorunudur. Arızada öncelikle bulaşık makinesi kapatılmalı, 10-15 saniye kadar beklenmeli ve yeniden açılmalıdır. Eğer yine aynı sorun varsa, fişten çıkarıp takma işlemi yapılabilir.  Bu da yapıldıktan sonra düzelme yoksa makinenin başka bir bölümüne bağlı sorunun yansıması olabilir. Örneğin makine su alamıyor, boşaltma yapamıyorsa otomatik olarak programlama için engel olacaktır. Bu aşamada teknik desteğe ihtiyacınız olacaktır.

Yeni modellerde genellikle çok sesli çalışma sorunu olmamakla beraber istisna durumlara rastlanabilmektedir. Eski yeni fark etmeden makinenizin gürültülü çalışmasının en yaygın görülen nedeni yerine tam oturmamasıdır. Çalıştırmadan önce hareket etmemesine önem verilmelidir. Ancak yine de sorun oluyorsa, makineden beklenmedik sesler geliyorsa, içerideki parçalardan bazılarında sorun olabilir. Örneğin aşırı köpürmesine bağlı zorlanma sesi olabilir. Bu gibi hallerde deterjan kullanımına dikkat etmek gerekir. Doğru deterjanın doğru bölüme yerleştirildiğinden emin olmanız gerekir. Buna ek olarak makine ayarlarını hızlı değiştiren kullanımdan kaçınmak gerekir. Makineyi zorlamadan işlemler sürdürülmelidir. Bu durum makinenizin uzun ömürlü olması için de geçerlidir.

Bosch Buzdolabı Servis 

Ev ve iş yerlerinin temel elektronik aletlerinden buzdolapları için arızaların farklı neden ve çözümlerine rastlamak mümkündür. Bosch buzdolabı servis desteğimizi alarak çözüm sürecini hızlı biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

İçerisinde gıda olan buzdolabınız hiç çalışmıyorsa bunun basit veya karmaşık nedenleri olabilir.   Basit nedenler olarak fiş ve elektrik bağlantıları gösterilebilir. Bazı hallerde sadece prizde sorun olduğu için cihaz çalışmayabilir. Bunlardan emin olduktan sonra hala daha çalışmıyorsa, dolap içerisindeki farklı bir yerde sorun ihtimali yüksektir.

Yeterince soğutmayan buzdolapları için mevsime uygun “derece” kontrolünü yaparak çözümü aramaya başlamak mümkündür. Basit kontrolleri sağlamak, bazen zaman kaybını önlediği için yapılmalıdır. Bu nedenle, buzdolabınızın kapısının tam kapanabildiğinden emin olmanız gerekir. Daha teknik sorun olarak rezistans arızası muhtemeldir. Gaz kaçak sorunu, su tahliye kanallarının tıkanması da diğer olasılıklardır. Dolaplarda soğutmama sorununun olmaması için sık açıp kapatmamak ve mevsime uygun şekilde kontrolleri yapmak önemlidir. Dolabı olabildiğince az yormak gerekir.

Dondurucu bölümündeki sorunlar, kapının tam kapatılmamasıyla alakalı olabilir. Ancak termostat ayarlarındaki sorunlar, hava akımını yapan deliklerin tıkanması diğer nedenlerdir. Tam olarak nedeni bulmak için Bosch buzdolabı servis  desteği önerilir. Servisi aramadan önce buzdolabınızı 2 günlüğüne çözdürmeyi unutmayınız. Sorun devam ediyorsa arayabilirsiniz.

Dolabınız su akıtıyorsa sıcaklık ayarlarına bakılması öncelikli olmalıdır. İkinci olarak sebzelik bölümündeki su birikintilerini temizlemeniz gerekir. Çünkü kanal tıkanması muhtemeldir. Dolabın rutin şekilde temizlenmesi halinde buna gerek kalmayabilir. Dolabınızdan su aktığı zaman yeri doğru biçimde tespit etmeniz gerekir. Motor bölümünden, buzdolabının arka kısımlarından sızıntı varsa, sorun büyümeden destek alınabilir.

Gürültülü çalışan buzdolapları için birçok durumun neden olabildiğini belirtmek gerekir. İlk olarak dolabın alt kısmının tam oturduğundan ve hareket etmediğinden emin olmak şarttır. Bunda bir sorun yoksa fan, motor kısmı, rezistans gibi nedenlerle gürültü olabilir. Sıcak havalarda dolaplardaki gürültünün artması olasıdır. Yer dışındaki sorunlarda Bosch buzdolabı servis desteği alınması önerilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Servis

Bilindiği üzere çamaşır makinelerinin birçok arızası olabilir. Çok sayıda programın yer aldığı çamaşır makinesine yönelik Mentorel Servis olarak kapsamlı çözümler getiriyoruz. Firmamıza yapılan başvurularda çamaşır makinesinin iç ve dış bölümlerindeki sorunların nedenlerine odaklanmaktayız. Bu şekilde ekonomik açıdan sizi zorlamayan biçimde, yedek parça avantajlarıyla memnuniyet sunmaktayız.

Hortum bükülmesi, şebeke musluğunun kapalı durumda olması veya tıkanması, filtredeki kir birikintisi yaygın şekilde görülen nedenlerdir. Bazı durumlarda gözden kaçan basit sorunlara bağlı olarak da su almaması durumu olabilir. Kapak bölümünün tam şekilde kapalı olması gerekmektedir.

Çamaşır makinesi eğer boşaltım yapmıyorsa,  öncelikle hortumda bir kıvrılma olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca tıkanıklığa bakılmalı ve temizlik yapılmalıdır. Pompa bölümü temizliği kontrol edilmelidir. Bu nedenler dışında motor bozulmuş olabilir. Değişim gerekecektir.

Makine içerisine aldığı suyu anında dışarı veriyorsa, içerisinde tutmuyorsa tahliye hortumu ucuyla ilgili sorun olabilir. Hortum makine yüksekliğine uygun şekilde ayarlanmalıdır.

Çamaşır makinesinin yerleştirildiği alan düzgün değilse, ayakları ayarlanmadıysa çalışırken hareket edebilir. Bazı hallerde makinenin temas ettiği bölüme bağlı olarak hareket ediyor da olabilir. Makine kullanırken çamaşır ağırlığı ve kapasitesi dikkate alınmalıdır.

Makine gürültülü çalışmasının nedeni genellikle kazanla ilgili sorunlardır. Rulman değişimi bu aşamada gerekebilir. Gevşeyen vidalar varsa bunların sıkıştırılması gerekir. Ancak bazı hallerde Bosch servis desteği alabilirsiniz. Özellikle karmaşık sorunlarda talepler iletilmelidir.

Yanlış deterjan kullanımı bölmede oluşan köpürmelerin en genel görülen sorunlarındandır. Otomatik ibaresi bazı deterjanlarda dikkatlerden kaçabildiği için bu şekilde sorun oluşabilir. Ayrıca çok deterjan konunca da bu soruna rastlanır. Bölmede su kaçağı da olabilir. Bu durumun nedeni basınç fazlalığı olabilir. Musluk kısılması faydalı olabilecektir. Deterjan konulan alanda çatlama olması da mümkündür. Değişimi kolay olan bir bölümdür.

Deterjan almayan bir çamaşır makinesi varsa, su basıncının düşük olması muhtemeldir. Uygun basınç düzeyi 1 bardır. Basıncın kontrollü açılarak sorunun giderilmesi mümkündür. Deterjan konulan bölüm tam kapanmadıysa yine sorun olabilir. Son olarak su giriş bölümlerindeki sıkıntıya bağlı olarak deterjanı almıyor olabilir. Söz konusu problemin onarım aşaması için Bosch servis firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Bosch yetkili servis

Elektronik aletlerin kendi potansiyel ömürleri vardır. Özellikle sık şekilde alınmayacak olan aletlerde devamlı yeni bir alete para vermemek için bakım ve kullanımına önem verilmesi gerekir.  Böylece olası büyük arızaların önüne geçilmiş olur. Yedek parçaya gerek kalmadan çözüm de bulunabilir. Bunu yaparken cihazların kullanım ömürlerini uzatmış olursunuz. Bu da ekonominize daha fazla artı sağlar. Ancak uzun vadeli bir faydadan bahsedildiği unutulmamalıdır. Bosch yetkili servis kalitesiyle hizmet veren ekibimizle, bütün bakım onarım süreçlerinde sizlere gereken hizmeti sağlamaktayız. Dilediğiniz zaman firmamıza ulaşarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara