Bosch çamaşır makinesi için çocuk kilidi bulunmaktadır. Zaman zaman çocuk kilidi etkinleştirilebilir. Bu oluşan durum çamaşır makinesinin çalışmasını engelleyebilir. Çocuk kilidinin etkinleştirildiğini anlamak için ekranda kilit işareti çıkmaktadır. Ayarlanan bu çocuk kilidini çok kısa bir işlemden sonra devre dışı bırakabilirsiniz. Bazı makinelerde kilit sembolü CL şeklindedir. Çamaşır makinelerinde bu şekilde görülebilmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi Anahtar Sembolü

Bosch çamaşır makinesi çocuk kilidi çocuğunuzun yapacağı hamle de program değişikliğini önlemektedir. Makinede bulunan kilidi yanlışlıkla açmanız durumunda kapatabilirsiniz. Kilit etkinleştirildiği zaman makine kumandaları devre dışı bırakmaktadır. Çocuk kilidi yıkama esnasında yeni bir programın başlamasını engellemektedir. 

Bosch marka çamaşır makinelerinde kilidi açıp kapatmak oldukça kolaydır. Makinelerde bulunan çocuk kilidi Bosch marka çamaşır makinesi çalışmasında kullanıcılar için engel olabilmektedir. Fakat çok kısa ve kolay bir işlem sonucunda etkin olan kilit devre dışı bırakılabilir. Bosch marka çamaşır makinenizin çocuk kilidinin devre dışı bırakılmasının birkaç yolu bulunmaktadır. 

Bosch marka çamaşır makinelerinde çocuk kilidi etkin ise CL simgesi ekranda çıkmaktadır. Bu programın etkin olmasından sonra makine tüm programların çalışmasını devre dışı bırakmıştır. Bosch marka çamaşır makinesinin çocuk kilidini devre dışı bırakmak işlemi ise oldukça kolaydır. Makinede bulunan başlat düğmesine üç ile beş saniye basılı kalmasının ardından kilit açılmaktadır. Kilidin açılması ile birlikte sesli olarak makineden bip sesi gelmektedir. Makineden gelene bip sesinin ardından ekranda görülen çocuk kilidi sembolü kaybolacaktır. 

Bazı Bosch marka çamaşır makinelerinde çocuk kilidini devre dışı bırakmak farklı olabilmektedir. Makinede bulunan rpm düğmesi ile bitmiş düğmesini aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu düğmeleri üç saniye boyunca basılı tutarak çocuk kilidini kaldırmış olacaksınız. Ekranda bulunan kilit sembolü kayıp olacaktır. 

Bosch marka çamaşır makinenizin ekranı dokunmatik ekran ise işlem aynıdır. Ayrıca anahtar sembolünün altında 3 saniye yazısı bulunmaktadır. Bu düğmeyi 3 saniye basılı tutmanızın ardından çocuk kilidini kaldırmış olursunuz. 

Bosch çamaşır makinesi tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen ekranda görünen anahtar sembolü kaybolmamaktadır. Bunun çözümü için Bosch servislerden yardım almanız gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA