Beyaz eşya servisi, Beyaz eşya Teknik servis

Home Genel Beyaz eşya servisi, Beyaz eşya Teknik servis
Beyaz eşya servisi, Beyaz eşya Teknik servis, Beyaz eşya servis, Beyaz Eşya Yedek Parça
+

Beyaz Eşya Servisi

İstanbul sakinlerine hizmet veren Mentorel Teknik Servis, kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyat garantisi ile tercih edilen servislerden biri olmayı başarmıştır. Beyaz eşya servis anlamında, uzman servis elemanları ile ev ve işyerlerinde beyaz eşyalarda yaşanan sorunlara aynı gün müdahale ederek sorunları çözüme kavuşturmaktadırlar.İşletmemiz gün geçtikçe büyüyen beyaz eşya servislerinden biridir. markasını en iyi şekilde temsil eden servis, sürat ve kaliteli hizmet anlayışı ile hareket ederek bölgedeki diğer servisler içinde ön plana çıkmayı başarmıştır.

Günlük kullanımdaki vazgeçilmez cihazlarınızın arızalarının çoğu, kullanma kılavuzunu okumayan kullanıcıların hatalarından dolayı oluşmaktadır. Bu nedenle hangi marka olursa olsun cihazlarınızı kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okumak gerekir. Cihazlarınız arıza yaptığı takdirde İşletmemiz ile iletişime geçilmeli ve teknik destek alınmalıdır. Bulunduğu lokasyonda kaliteli ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hizmet veren Beyaz eşya Servisimiz, konusunda uzman sertifikalı personeli ve evde servis anlayışı ile ürünler için gerekli olan yedek parçayı müşterinin ikametinde değiştirmekte hatta gerekli tüm teknik desteği evde vermektedir. Bu sayede ürün günlerce serviste beklememekte ve ürün kullanıcılarının da işleri aksamamaktadır. Ayrıca, uzman personel, müşterinin adresinde ürünlere bakım hizmeti de vermektedir.

Neler Yapıyoruz ?

-Bulaşık makineleriniz, Çamaşır makineleriniz, buzdolaplarınız, derin dondurucularınız, ankastre fırınlarınızın diğer tüm arızaları için de aynı hassasiyetle ve ciddiyetle orijinal yedek parça ve garantili hizmet vermekteyiz. Beyaz eşya sektöründe tamiri herkes tarafından yapılamayan servisimiz tarafından kolaylıkla yerine getirilen birkaç işlemi birlikte görelim-

 

Pres Kazan Tamiri

 

Çamaşır makinelerinin en temel parçalarından biri olan pres kazanlar, çamaşırların iyi yıkanmasından makinenin verimli çalışmasına kadar çok önemli bir yere sahiptir. Şebeke sularının kireçli olması, gerekli beyaz eşya servisi ve teknik bakımlarının zamanında yapılmaması, kireçli sulardan kaynaklanan sorunlar ve yanlış kullanıma bağlı ortaya çıkan nedenlerden dolayı pres kazanlarda problemler oluşmaktadır. Firmamız pres kazan tamiri ve bakımı gerçekleştirmekte olup, tüm marka ve modeldeki çamaşır makineleri için teknik servis hizmeti sunmaktadır. Makineleriniz de ve pres kazanlardan kaynaklanan sorunlar olduğunu düşündüğünüzde dilediğiniz zaman firmamızı arayabilir, gerekli olan hizmeti anında alabilirsiniz.

 

– Sorunların tespiti:

 

Çamaşır makinelerinde yaşanan sorunlar öncelikle kullanıcılar dinlenerek sorunun nedenleri hakkında ön çalışma yapılır. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz, makineleri bulunduğu yerde açarak gerekli kontrolleri gerçekleştirir. Kazanlardaki sorun genelde ciddi boyutlardadır. Bu sebeple pres kazan tamiri bulunduğu yerde yapılamaz. Makineler çalışır halde sahiplerine teslim edilmesi ve ev ortamına zarar vermemek için cihaz tümüyle evde dağıtılamaz. Bu tarz ileri derecedeki sorunlarda pres kazan tamiri için makinelerin teknik servise getirilmesi gerekmektedir. Tamir süreciyle ilgili gerekli bilgilendirmeler tarafınıza yapılmakta ve süreç hakkında detaylı bilgiler sunulmaktadır.

 

– Tamir Süreci:

 

Firmamız tarafından sunulan çamaşır makinesi pres kazanı tamiri çeşitli aşamalardan oluşmaktadır.  Müşteriye arıza tekrar yaşanmaması için yaşanan sorunun ana nedeni tespit edilir. Sonrasında gerekli orijinal yedek parça değişimleri yapılır. Çamaşır makinesi pres kazanı tamiri sırasında rulman değişimi, conta değişimi, kazan formunun eski haline getirilmesi gibi teknik işlemler uygulanmaktadır. Çamaşır makinesi pres kazanı tamiri servisimiz bünyesinde yapılmakta olup, makinelerin firmamıza getirilmesini zorunlu kılmaktadır.

 

– Tamir Detayları:

 

Çamaşır makinelerinin kapasitelerinin üzerinde doldurularak kullanılması ve suların kireçli olmasından rulmanda veyahut üç ayak gurubu dediğimiz aksamlarda ciddi sorunlara yol açmaktadır. Yaşanan sorunlar rulmanın tüm parçalarında meydana gelebileceği gibi tek bir parçasında da olabilmektedir. Ekibimiz tarafından orijinal yedek parçalarla pres kazanı açılarak rulmanı değiştirilir. Eğer makineler kendi kapasitesine bağlı olarak gereken devir hızını alamıyorsa veya hiç dönmüyorsa bu sorun rulmandan kaynaklanır ve Gerekli incelemelerin ardından profesyonel ekibimizin inisiyatifine ve rulmanda yaşanan sorunlara bağlı olarak, Cihazın tamir süresi hakkında bilgi verildikten sonra cihazınız atölyeye alınır.

kazanlarda rulman değişimi yapıldıktan sonra pres kazanlarda yaşanan varsa eğer diğer sorunlara da uygun tamir işlemi gerçekleştirilir ve özel bir contayla pres kazan geri kapatılır, makinenin çalışma durumu her programda ve her sıkma seviyesinde test edilir. Gerekli kontroller atölye şefinin gözlemleri sonrasında tarafınıza güvenle teslim edilir.

Kazan Rulmanı Tamiri

 

Rulman, çamaşır makinesinin en önemli ekipmanlarından biridir. Bu ekipman zaman içerisinde eskiyerek, bazı arızalara sebebiyet verebilir. Böyle bir arıza halinde kazan rulmanı tamiri usta kimselerce, dikkatle yapılmalıdır. Firmamızın sizlere sunduğu  kazan rulmanı tamiri tecrübeli bir ekip ve orijinal parçalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

 

 Çamaşır Makinesi Rulmanı Arızası

 

Çamaşır makinelerinde rulman, makinenin motorunun çalışması esnasında oluşan hareketin, daha az bir sürtünme ile gerçekleşmesini sağlar. Oldukça dayanıklı olan bu parçalar, dış ve iç bilezikler, kafes ve yuvarlanma ekipmanlarından oluşmaktadır. Makinenin çalışması sırasında korucuyu etki sunan rulman, zamanla birtakım arızalar oluşturur. Rulman arızası, motorun eskisi kadar verimli çalışmasının karşısında önemli bir engeldir.

 

Firmamızın size sunduğu kazan rulmanı tamiri hizmetlerinde öncelikle arızanın kaynağı tespit edilmektedir. Uzman ekibimiz tarafından yapılan detaylı incelemede, arızanın kaynağı ve buna neden olan unsurlar tespit edilir. Ardından da soruna en uygun tamir yöntemi ile problem giderilir.

 

Rulman Değişiminde Nelere Dikkat Edilir?

 

Çamaşır makinesi rulmanlarının belli bir ömrü vardır. Bu zaman tamamlandığında bazı arızaların oluşması kaçınılmazdır. Bu durumda uzman ekibimiz tarafından gereken incelemeler yapılarak, arıza giderilmeyecek boyutta ise, çamaşır makinesi rulman değişimi sağlanmaktadır. Bu değişim esnasında kullanılan rulmanların makinenin markasına ve modeline uygun olarak belirlenmesi esastır. Çünkü çamaşır makineleri birbirinden farklı niteliklere sahip olarak üretilirler. Onların bu farklı niteliklerini başarıyla devam ettirebilmesi için değiştirilen parçaların makinenin yapısına uygun olması şarttır. Firmamızın size sunduğu çamaşır makinesi rulman değişimi çalışmalarında her makinenin ihtiyacına uygun olan orijinal rulmanlar kullanılmaktadır.

 

 Rulman Değişimi Nasıl Yapılır?

 

Bu işlemin yapılışı, makinelerin türlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bazı makinelerin kazan kısımları presli olarak üretildiğinden ötürü bir çamaşır makinesi rulman değişimi söz konusu olduğunda daha zahmetli ve ustalık gerektirecek bir çalışma ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla rulman değişim çalışması hafife alınacak, basit bir tamir işlemi değildir.

 

Firmamızın size sağladığı üstün performanslı hizmetlerde rulman değişimi, hassas ayarlar ile yapılmaktadır. Değişim sonrasında çamaşır makineniz, eskisi kadar sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Makinenizin ömrünü uzatmak ve rulman arızalarını güvenle gidermek için bizden yardım alabilirsiniz.

Çamaşır Kurutma Makinesi Tamiri Ve Bakımı

 

                Çamaşır kurutma tamiri ve bakımı, çamaşır kurutma makinesinin markasına ve modeline göre değişmektedir. Bu nedenle, kurutma makinesi ile ilgili bir arıza durumu gözüküyor, eskisi gibi kurutma yapmıyor ya da sesli çalışıyorsa mutlaka bir teknik servisten yardım almanız gerekmektedir. Teknik servisimiz çamaşır kurutma tamiri ve bakımı konusunda yeterli deneyime sahiptir. Arızanın sebebinin makine parçalarıyla mı yoksa yetersiz bakım nedeniyle mi oluşuyor bunu yalnızca uzman kişilerce tespit edileceği için bu tarz arızaları kendi başınıza gidermenizi tavsiye etmiyoruz. Tüm bu sebeplerden dolayı makinelerde daha uzun ömürlü kullanım istiyorsanız çamaşır kurutma tamiri ve bakımı konusunda hassasiyet göstermeniz gerekmektedir.

 

Çamaşır Kurutma Makinesinin Bakımı

 

Çamaşır kurutma makinelerinde periyodik bakımlar özellikle makinelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Periyodik bakımlar genellikle kurutma makinesi temizlemesi ve filtrelerin değişimi gibi hususlardan oluşmaktadır. Fitrelerin temizlenmesi makinenin daha uzun süre kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Özellikle kurutma makinesi temizlemesi sırasında yapılan filtre temizliği makinelerde sesli çalışma durumunu da ortadan kaldırmaktadır.

 

Kurutma makinelerinde temel bakımlar vakum ve silindir temizliği, kurutma makinesinin iç haznesinin temizliği, kurutucu temizlenmesi ve kurutucu havalandırma temizliği şeklindedir. Özellikle kurutucu havalandırma temizliği çamaşırlarda hijyen ve sağlık açısından önemli bir husustur. Temizliği yapılmayan makineler sürekli kalıntı dolu havayı çamaşırlara verdiği için belli müddet sonra çamaşırlarda yıpranma ve bakteri oluşumu görülebilir.

 

Çamaşır Kurutma Makinelerinde Filtre Değişimleri

 

Çamaşır kurutma makinelerinde yapılması gereken en önemli bakım tüy filtresi temizlenmesi işlemidir. Ayrıca diğer kurutma makinesi filtre değişimi işlemleri de oldukça önemlidir. Makinelerin kullanım durumlarına göre filtreler zamanla dolar ve periyodik olarak mutlaka yapılmalıdır. Çünkü tüy filtresi temizlenmesi yapılmazsa makineler doğru şekilde kurutma işlemini yapmaz ve çamaşırlar ıslak şekilde kalabilir. Kazan kısmına bağlanan çamaşır kurutma makinesi filtre değişimi işlemleri ise genellikle teknik servislerin uzmanlık alanına girmektedir. Bazı filtreler zamanla eskiyebilir. Bu durumlarda yeni filtrelerin makineye takılması ile yapılır.

 

Çamaşır Kurutma Makinelerinde Kazan Temizliği

 

Çamaşır kurutucu temizlenmesi işleminde çamaşır kurutma makinesi kazan temizliği de oldukça önemlidir. Çünkü zamanla makinenin kazan kısmına toz, kir ve tüy gibi kalıntılar girebilir. Bu kalıntılar ancak servisimizde dağıtılarak mümkündür. Kesinlikle müşteri tarafından parçaları sökülerek yapılmamalıdır. kazan temizliği esnasında kazanın yan kenarları ve iç kısmı tamamen temizlenmelidir. Bu temizleme işlemi ayrıca periyodik şekilde yapılmalıdır. Doğru şekilde kurutucu temizlenmesi yapmak için mutlaka vakum ve silindir temizliği de yapılmalıdır. Vakum ve silindir temizliği özellikle gider kısmında yer aldığı için kurutma makinesinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

İletişim

Beyaz Eşya Servisi denilince akla gelen ilk servislerden biri olan ve İstanbulluların güvenilir ve vazgeçilmez adresi Mentorel Teknik Servis kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışını birlikte sunmaktadır. Servisten yararlanmak için web sitemizde bulunan telefon numaraları ile iletişime geçilmelidir. Telefon kapandıktan sonra, verilen sürede eve gelen servis elemanları Cihazlarınızı en kısa sürede tamir etmektedirler. Ayrıca internet sitesi üzerinden de firma ile iletişime geçilerek servis talebinde bulunulabilir. Servis verilen buzdolabı, Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, derin dondurucu ve ankastre ocak gibi beyaz eşya ürünlerinde yıllardır profesyonel bir şekilde hizmet veren firmamız tamir ettiği ürünlere uygun fiyat ve 1 yıl servis garantisi vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara