Arçelik Buzdolabı Dijital Gösterge ve Anlamları

Buzdolabı mutfakta yiyeceklerin ve içeceklerin uzun ömürlü bozulmadan kalmasını sağlayan bir araçtır. Aynı zamanda kullanıcında istediği zaman istediği ürüne ulaşmasında oldukça yardımcı olmaktadır. Buzdolabı özellikleri üretilen modele göre özelliklerinde farklılık göstermektedir. Buzdolabının seçiminde tercih kullanıcıya bırakılmıştır. Bu şekilde buzdolabı dijital gösterge üzerinde pek çok anlam bulunmaktadır. Bunları bilmek kişiye fayda sağlamaktadır.

Arçelik buzdolabı dijital gösterge anlamlarına bakılacak olursa çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu göstergelerin anlamına tek tek bakılacak olunursa;

Dondurucu bölme sıcaklık göstergesi; dondurucu bölgeye aittir. Bölmenin ayarlı olduğu sıcaklık göstergesidir.

Buzdolabı Dijital Gösterge ve Taşıdığı Anlamlar

Dondurucu bölme sıcaklık ayarı ise; bu butona her basıldığında dondurucu bölgenin sıcaklığı -20,-22,-24 şeklinde değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda dondurucu bölmenin ayarını yapmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle buzdolabınızda bu butona basarak dondurucu bölümünü istediğiniz dereceye getirerek ayarlayabilirsiniz. Buzdolabı dijital gösterge için önemli bir ayarlamadır.

Soğutucu bölmenin sıcaklık göstergesi ise; bölmenin sahip olduğu sıcaklığı göstermektedir.

Soğutucu bölme sıcaklık ayarı butonu ise; bu butonun her basılmasında bölme sıcaklığı 8,6,4,2,8 şeklinde değişkenlik göstermektedir. Bu butonu kullanarak soğutucuyu istenilen sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz.

Arçelik buzdolabında ekonomi modu göstergesi ise; buzdolabınızın enerji tasarruflu çalışmasını sağlayacaktır.

Hata durumu göstergesi ise; buzdolabınız yeterli soğutmayı yerine getiremediği zaman yanıp söner. Ayrıca herhangi bir sensör hatası durumunda da hata göstergesi aktif olacaktır. Bu hata göstergesi aktif olduğu zaman dondurucu bölme de “e“ harfi çıkmaktadır. Dondurucu bölmedeki sıcaklık göstergesinde ise 1,2,3 gibi rakamlar görülmektedir.

Arçelik buzdolaplarında bir diğer gösterge ise tuş kilidi göstergesidir. Yani bu tuş buzdolapların sıcaklık ayarlarının hiçbir şekilde değişmemesi için kullanılmaktadır. Soğutucu bölme ayar butonu ve dondurucu bölge ayar tuşuna birlikte basarak aktif hale getirebilirsiniz.

Eko-ekstra fonksiyon göstergesi ise; eko-ekstra fonksiyonunun etkin olduğunu gösterir. Bu fonksiyonun etkin olduğu durumlarda kullanıcın en az aktif olduğu zamanlar belirlenmektedir. Bu zamanlarda enerji tasarruflu soğutma işlemini otomatik olarak gerçekleştirmektedir. sonuç olarak ekonomik buton da bu durumda aktif olacaktır. Ayrıca iptal etmek istiyorsanız geri aynı butona basabilirsiniz.

Hızlı soğut fonksiyonu ise; bu durum aktif edildiği andan itibaren bölmenin sıcaklığı ayarlanmış olan değerden daha düşük olacaktır. Aktif olan bu bölümü hızlı soğutma istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Buzdolabı dijital gösterge ve anlamları bu şekildedir.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak aklınıza takılan herhangi bir soruyu yöneltebilirsiniz.

Kombi arızalarınız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA