Ankastre Elektrikli Ocakların Temizliği Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ve çağın ilerlemesi ile birlikte ocaklarda da büyük değişimler meydana geldi. Gazlı ocaklar, elektrikli ocaklar ve en son üretilen indüksiyon ocaklar üretilmeye başlandı. Cam ocaklar son yıllarda neredeyse tüm evler için tercih edilir hale geldi. Mekana güzel görünüm katması da bir avantajı olmaktadır. Fakat doğru bir şekilde ankastre elektrikli ocakların temizliği yapılmadığı andan itibaren hoş olmayan görüntüler karşımıza çıkmaktadır.

Normal ocaklara göre daha hassas bir temizliği olan ankastre cam ocakların temizliğinde çok dikkat edilmelidir. Ankastre elektrikli ocakların temizliği için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kirlere nazikçe davranmaktır. Ne kadar inatçı olurlarsa olsunlar nazik bir şekilde temizleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Kurumuş olan kirleri kazımak ile temizleme işleminin yerine özel temizlik malzemelerini kullanarak temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ocağın üzerinde bulunan lekeler inatçı değil ise bulaşık deterjanı ile temizlemek yeterli olacaktır.

Ankastre Elektrikli Ocakların Temizliği 

Ankastre elektrikli cam ocağı temizliği başlarken ilk önce bir bez veya havlu yardımı ile üzerinde bulunan kirleri almanız gerekir. Sıcak bir suya biraz sıvı bulaşık deterjanını ekleyin. Suyu köpürtüp ardından ocağın tüm yüzeyine eşit şekilde gelme koşuluyla yaymaya başlayın. Ardından üzerine karbonatı serperek biz bez yardımı ile temizleyin.

Ankastre elektrikli ocakların temizliği için kirlere nazikçe dairesel hareketler yaparak temizleme işlemini yapabilirsiniz. Cam ocağınızın yüzeyinizin parlak olması için birkaç damla sirke dökebilirsiniz.

Ankastre ocaklarda kararan gözleri temizleme de görünüm açısından oldukça önemlidir. Isınma esnasında ocak yüzeyi aşırı sıcak olmaktadır. Bunun yanında pişme aşamasında taşma olayı da görülmektedir. Haliyle leke ocağa yapışıyor ve daha inatçı bir leke haline dönüşüyor. Ankastre elektrikli ocakların temizliği gazlı ocakların temizliğinden daha kolay olmaktadır. Yetkili servis aracılığı ile keskin olmayan leke kazıyıcı bıçakları temin etmek mümkünüdür.

Sonuç olarak bakıldığı zaman ankastre elektrikli cam ocaklar gazlı ocaklara göre kullanım için daha konforludur. Elektriğin pahalı olması ve sık sık kesiliyor olması nedeniyle eskiden tercih edilmiyordu. Son zamanlar da kullanıcı sayısı oldukça artış göstermektedir. Kullanım sırasında tüketilen enerji miktarına bakıldığı zaman gazlı ocaktan daha az bir enerji tükettiğini görmekteyiz.

Müşteri hizmetlerimizi arayarak alternatif tavsiye alabilirsiniz.

Kombi arızalarınız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARA